Większa popularność ekologicznych toreb

Nie każdy pewnie jest tego świadomy, co jako ludzie pozostawiamy na ziemi. I nie chodzi tu o pamięć i rzeczy, które zmieniają świat na lepsze. Mowa o skutkach ubocznych konsumpcjonizmu. Najgorszym z nich jest folia. Rozkłada się ona przez kilka tysięcy lat! Z inicjatywy ekologów postanowiono więc wprowadzić kategoryczne zmiany w produkcji toreb.

Klienci chętniej wybierają ekologiczne torby

producent toreb reklamowychPewnie zauważyliśmy, że obok zwykłych reklamówek, w sklepach zaczęły pojawiać się torby bawełniane i papierowe. Rząd, media i ekolodzy zachęcają w różnych kampaniach, aby wybierać te ostatnie. Nie szkodzą one środowisku, starczają na długo i zapobiegają nawarstwianiu się produkcji śmieci. W ostatnim miesiącu rząd zmienił przepisy na jeszcze bardziej rygorystyczne. Teraz każdy producent toreb reklamowych ma obowiązek korzystać tylko i wyłącznie z materiałów biodegradowalnych. Czy jest to dla takich firm opłacalna zmiana? Wbrew pozorom okazuje się, że tak. Może materiał jest trochę droższy niż zwykły plastik, jednak klienci chętniej kupują torby eko. Przede wszystkim dla tego, że są one bardziej atrakcyjne wizualnie i starczają im na długi długi czas użytkowania. Wśród badań przeprowadzonych w Polsce na próbie dziesięciu tysięcy przypadkowych klientów, okazało się, że aż 80% ankietowanych zapewniło, że przy robieniu zakupów korzysta z toreb bawełnianych lub papierowych, bo są one dla nich po prostu wygodniejsze i przyjemniejsze dla oka. 

Dzisiejsze społeczeństwo jest bardziej świadome, niż by się mogło wydawać. Kampanie przeprowadzane przez różne instytucje, które promowały ekologie na zakupach, przyniosły rezultaty. Producentom toreb opłaca się dzięki temu zainwestować w przyjazne dla środowiska materiały, bo będą mieli na takie torby więcej klientów.

Większa popularność ekologicznych toreb
Przewiń na górę