Wybieramy trwałe panele fotowoltaiczne

Panele słoneczne zwane inaczej fotowoltaicznymi są alternatywnym sposobem wytwarzania energii elektrycznej. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić pieniądze a niekiedy nawet je zarobić. Jak wybierać panele, żeby nie żałować?

Gwarancja trwałości paneli fotowoltaicznych

trwałe panele fotowoltaiczneWybierając panele słoneczne należy przede wszystkim sprawdzić jak długą gwarancję daje producent. Większość paneli posiada gwarancję minimum dziesięcioletnią. Jeżeli znajdziemy panele, na które producent udziela dłuższej gwarancji będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla nas. Przeglądając w internecie trwałe panele fotowoltaiczne należy również zwrócić uwagę na ich wydajność czyli współczynnik powierzchni do wytwarzanej energii elektrycznej. Im wyższy ten współczynnik tym efektywniejsza będzie produkcja prądu. Jedną z ostatnich cech jakiej warto się przyjrzeć jest stopień skupiania promieni słonecznych. Ma to istotne znaczenie w przypadku pochmurnych dni. Im wyższy stopień skupienia tym lepiej panele wykorzystują nawet najmniejsze promieniowanie słoneczne, które następnie jest przetwarzane na energię elektryczną. Decydując się na zakup paneli musimy liczyć się również z zakupem akumulatorów, w których będzie gromadzony nadmiar wyprodukowanej energii. Dzięki temu nasz dom będzie zasilany również w dni, w ciągu których słońce się nie pojawi. Istotna jest zatem zarówno pojemność baterii jak i ich żywotność określana w ilości cykli ładowania i rozładowania. 

Alternatywne źródła energii elektrycznej zaczynają dopiero się rozprzestrzeniać w naszym kraju. Producenci i firmy zajmujące się montażem oferują coraz więcej produktów o lepszych parametrach. Budując dom warto zatem rozważyć zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na swoim terenie żeby uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu.

Wybieramy trwałe panele fotowoltaiczne
Przewiń na górę