Wykorzystanie kwasu hialuronowego

Zaletą kwasu hialuronowego jest jego występowanie w organizmie każdego człowieka. Produkowany jest naturalnie, jednakże ilość tej substancji z wiekiem maleje, co może być przyczyną znacznego zmniejszenia elastyczności skóry i powstawania między innymi zmarszczek. Występuje w najwyższym stężeniu w skórze, a także ciele szklistym oka.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

kwas hialuronowyKwas ten wykorzystywany jest najczęściej przez gabinety medycyny estetycznej przy okazji wykonywania zabiegów dla klientów, którzy chcą znacząco poprawić swój wygląd zewnętrzny. Dzięki wstrzyknięciu dodatkowego kwasu miejscowo pozwala na ona znaczne poprawienie jakości i właściwości skóry, a także jej elastyczności i zdolności do regeneracji. Kwas jest składnikiem naturalnym, który występuje w dużych ilościach w organizmie – w płynach ustrojowych, tkance łącznej. Najczęściej przybiera postać soli sodowej. Obecność tego kwasy w organizmie każdego człowieka jest szczególnie ważna z tego względu, że stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych. Odpowiednia jego ilość w organizmie pozwala na skuteczną pracę wszystkich narządów. Kwas hialuronowy wiąże wodę. Mniej więcej trzydzieści procent tego kwasu codziennie się rozpada, a na jego miejsce wchodzą nowe cząsteczki. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego znacznie się zmniejsza, co również sprzyja powstawaniu zmarszczek, czy bruzd.

Zmniejszenie właściwości skóry, czyli jej mniejsza elastyczność jest możliwa do poprawienia przy wykorzystaniu dodatkowej ilości kwasu, który wstrzykiwany może być do organizmu. Specjalistyczne gabinety medycyny estetycznej, jak i kosmetyczne oferują bardzo tanio wykonanie cyklicznych sesji wstrzykiwania kwasu, które skutecznie zwiększą elastyczność skóry i znacząco odmłodzą klienta.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego
Przewiń na górę