Wytrzymała folia do belowania – jak się jej używa?

 

Kiedy już wybierzemy odpowiedni sposób na przechowywanie kiszonek roślinnych dla zwierząt hodowlanych zdecydowanie powinniśmy zająć się wybraniem folii do kiszonek. Oczywiście nie powinno się zapominać o tym, że belowanie straw w celu otrzymania sianokiszonki jest nieco bardziej skomplikowane i musimy podejść do tego w odpowiedni sposób. Czy użycie folii do belowania to taka prosta sprawa?

Prawidłowe wykorzystanie folii do belowania

wytrzymała folia do belowaniaOczywiście nie można się zniechęcać. Okazuje się, że jeśli będziemy wyposażeni w odpowiedni sprzęt zdecydowanie belowanie traw nie będzie niczym ani skomplikowanym ani pracochłonnym. Może się okazać, że będzie to nawet sposób najprostszy a przy tym najtańszy. Potrzebny będzie tur, dzięki któremu łatwo będziemy mogli transportować bele do owijarek. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że każda owijarka będzie funkcjonowała w inny nie co sposób i będzie posiadała inne wymagania. Będą to wymagania zarówno techniczne jak i wymagania materiałowe. Kiedy przeniesiemy belę do owijarki, praca wykona się można powiedzieć sama. Następnie należy jedynie umieścić zawiniętą belę w odpowiednim do przechowywania miejscu. Można również postawić na bardziej złożoną technologię zawijania beli z sianokiszonką. Oczywiście będzie to jednorazowo o wiele droższe. Są dzisiaj dostępne praso-owijarki. Można się łatwo domyślić, że to urządzenie będzie łączyło funkcje pracy z jednoczesnym owijaniem beli. Nie da się ukryć, że w ten sposób wytrzymała folia do belowania będzie użyta w jak najbardziej prawidłowy sposób, a na dodatek cały proces owijania beli nie będzie związany z żadnym naszym nakładem pracy. Oczywiście jedynie co będzie do nas należało do umieszczenie gotowych beli w dobrym do przechowywania miejscu.

Wytrzymałe folie do belowania są wykorzystywane zawsze w jednym celu. Jednak sposobów ich użycia jak się okazuje jest kilka. Nie można zapominać o tym, że każdy sposób będzie prowadził do otrzymania dobrej jakości sianokiszonki. Jednak nie powinniśmy zapominać przy tym wszystkim o tym, że sprawą zawsze priorytetową okaże się utrzymanie w owiniętej folii beli odpowiednich warunków fermentacji. Dlatego właśnie uszkodzenie folii podczas prac mogłoby zniszczyć cały proces.

 

Wytrzymała folia do belowania – jak się jej używa?
Przewiń na górę