Wytrzymałe płyty poliwęglanowe i moja altana

okno

Nastała wiosna i jak co roku jest to okres, kiedy w ogrodzie i na podwórku jest większa ilość pracy. Po zimie jest poro sprzątania w ogrodzie, oraz jest to najlepszy okres do sadzenia nowych drzewek i krzewów. Jednak na tą wiosnę miałem ambitniejsze plany. Oprócz standardowych zadań postawiłem sobie cel zbudowania miejsca do odpoczywania i relaksu właśnie w ogrodzie.

Altana i płyty poliwęglanowe lite

oknoRok temu udało się całkowicie zmienić wygląd ogrodu, nadałem mu wręcz bajkowy wygląd z pięknym skalniakiem, fontanną oraz chodniczkiem do które wykorzystałem podkłady kolejowe. A wszędzie obsadzony fantastycznymi krzewami, cześć z nich specjalnie ukształtowana techniką bonzai. Tej wiosny plan zakład stworzenia miejsca relaksu, czyli altany z tarasem oraz grillem. Altana miał być zbudowana przy wykorzystaniu połączenia drewna z płytami poliwęglanowymi. Wytrzymałe płyty poliwęglanowe lite miały być zastosowana jako okna, zaś dach to drewniana konstrukcja przykryta półprzezroczystym poliwęglanem komorowym. Płyty poliwęglanowe lite, które wykorzystałem są bezbarwne, całkowicie przezroczyste. Więc idealnie potrafią zastąpić szybkę i bardzo łatwo z nich zbudować okno. Moją jeszcze jedną, ważna zaletę w tym przypadku. Altana znajduje się w ogrodzie, gdzie oprócz moich wspaniałych krzewów znajdują się starsze drzewa, z których czasem łamią się gałęzie i właśnie płyty poliwęglanowe lite mają być odporne na uszkodzenia. Powinny wytrzymać takie uderzenia, a ich cena jest znacznie niższa niż szkła hartowanego. Dlatego mój wybór padł na płyty poliwęglanowe lite, a nie inne rozwiązania.

Aktualnie altana stoi i prezentuje się znakomicie. Wykorzystany poliwęglan wygląda dobrze oraz spisuje się doskonale, według moich przewidywań. Altana już wytrzymała nie jedną burzę, a okienka z poliwęglanu jak i dach wytrzymał wszystko co go spotkało.

Wytrzymałe płyty poliwęglanowe i moja altana
Przewiń na górę