Zadośćuczynienia za błędy medyków

Błąd medyczny może przyprawiać o nieprzyjemne skojarzenia. Nic w tym dziwnego – każda nieprawidłowa ingerencja w nasze ciało to strach, stres i niepewność. Lekarze popełniają błędy jak każdy inny pracownik, choć zdecydowanie rzadziej. Nie ma mowy o niewłaściwych kwalifikacjach czy ich kompletnym braku. Jednak przez nawał pracy, zmęczenie i niedopatrzenie, mogą zdarzyć się przypadki błędów w publicznych placówkach medycznych.

Należne odszkodowania medyczne

odszkodowania za błędy medyczneNie każde odstępstwo od ogólnie przyjętego przeprowadzania badań to błąd. Niekiedy trzeba odejść od tradycyjnych metod i zastosować inne leczenie. Warto zaznaczyć, że błędy medyczne nie dotyczą tylko lekarza o konkretnej specjalizacji. Takie pomyłki mogą robić też medycy, kursujący w karetkach pogotowia, pielęgniarki. Nikt nie jest nieomylny. Co zrobić, gdy dojdzie do zaniedbania i odejścia od norm postępowania? Ze strony pacjenta sprawa jest dosyć prosta. Istnieje kilka wariantów pomocy, takich jak odszkodowania za błędy medyczne, z jakich może on korzystać. Najpowszechniejsze jest odszkodowanie w postaci pokrycia kosztów leczenia, które ma w zamyśle „naprawić” popełnione błędy, leków czy rehabilitacji. Renty, które można odbierać to także pokrywanie kosztów stałych wydatków, takich jak przybory medyczne do higieny. Gdy dojdzie do utraty zdolności do wykonywania pracy, wtedy również można zgłosić się po rentę z tego tytułu.

Aby zgłosić sprawę, w której zdarzył się błąd medyczny, należy udać się do kancelarii prawno – podatkowej. Tam specjaliści dokładnie analizują dokumentację lekarską i przygotowują materiały dowodowe na poparcie zarzutów. Dobra i przygotowana reprezentacja prawna to podstawa do zgłaszania zaniechań medycznych; bez merytorycznego podejścia, sprawa może nie skończyć się z oczekiwanym rezultatem.

Zadośćuczynienia za błędy medyków
Przewiń na górę