Zakup idealnej skrzynki drewnianej

Mam spory ogród, na którym mam posadzone drzewka owocowe i krzewy owocowe. W większości mam posadzone jabłonki, gruszki oraz śliwki. I musze powiedzieć, że co roku mam sporo tych owoców. Jeszcze nie zdarzył się sezon bym nie miała lub miała mało owoców. Zawsze mam spory urodzaj. To samo się tyczy owoców z krzewów owocowych.

Proste drewniane skrzynki na owoce

skrzynki drewnianeCo roku na początku jesieni dokonujemy zbiorów z drzew owocowych. Mam akurat takie gatunki, których owoce są dobre dopiero jesienią. Jabłka jeśli zerwiemy wcześniej na przykład w sierpniu, to będą dość kwaśne, ale już na jesieni będą w sam raz. Przez to mam spore zapasy na zimę i nie muszę kupować jabłek, gruszek czy śliwek w sklepie. Ale przecież musze je gdzieś przechować tak by mi się nie popsuły. Na to mam sposób. W domu mam znakomitą spiżarnie. Jest ona pod domem, praktycznie to piwnica, urządzona na spiżarnie. Tam jest dość chłodno, ale też nie czuć tam aż takiego chłodu gdy przychodzą mrozy. Dzięki temu przechowywane owoce nie zamarzną mi w spiżarni. Przechowuje tam też inne przetwory. Dzięki temu one też mogą dłużej postać. Ale owoce nie położę tak po prostu na ziemi czy nie wrzucę ich do worka. Muszą one być specjalnie przechowywane. Najlepsze do tego są skrzynki drewniane. Dzięki nim mogę przechować owoce przez całą zimę. Do tej pory miałam stare skrzynki i chyba przyszedł czas na ich wymianę. Kupię sobie nowe skrzynki drewniane. Nie są one zbyt drogie, więc mogę je wymienić. Kupię może kilka na zapas. Może do czego innego się przydadzą.

Moje zbiory owoców przechowuję zazwyczaj w skrzynkach w spiżarni. Dzięki temu mam spory zapas na zimę i nie muszę chodzić do sklepu by je kupować. Mam takie gatunki jabłek i gruszek, że one dojrzewają po zerwaniu ich, jak tak sobie leżą, więc nie popsują się zbyt szybko. Doskonałe są one do ciast lub tak po prostu do jedzenia.

Zakup idealnej skrzynki drewnianej
Przewiń na górę