Zawody dla kobiet i mężczyzn

Od najmłodszych lat zauważamy, że istnieją całkiem spore różnice między płciami, byciem kobietą, a byciem mężczyzną.

Niemal zawsze nie tylko to dostrzegamy, ale także i pielęgnujemy i utożsamiamy się z wzorcami, będącymi stereotypowymi, modelowymi wzorcami zachowań dla danego reprezentanta płci. Warto zwrócić uwagę, że dotyczy to nie tylko sfery odzieżowej, kosmetycznej, ale także i branżowej. Co prawda w ostatnim czasie granice starają się być coraz mniej zauważalne, o co niejednokrotnie zacięcie walczą skrajni zwolennicy różnych poglądów.

Słowo gender już nie jest obce chyba nikomu w naszym kraju. Cały czas jednak w głowach zwłaszcza starszej części elektoratu widnieją ściśle ustalone podziały, których naruszenie wiąże się z sankcjami społecznymi w grupach, w których się znajdujemy. Są jednak profesje można by rzec uniwersalne – w których nie dziwi widok ani mężczyzny, ani kobiety. Jest nią chociażby rehabilitacja, będąca dla wielu wprost wybawieniem od codziennych trosk i zmartwień.

Z racji, że dotyczy ona coraz większego grona osób także i osób ze specjalnymi certyfikatami uprawniającymi do wykonywania tego zawodu jest całkiem spora ilość. Z jednej strony kobieta, generalnie bardziej czuła i delikatna może lepiej wyczuć i wczuć się w potrzeby masowanej osoby, lub tej z którą tak zacięcie ćwiczy. Mężczyzna z drugiej strony zwykle mający więcej siły lepiej poradziłby sobie z nieodzownym często dźwiganiem, unoszeniem, pomaganiem, ale też i bardziej zdecydowanymi ruchami w niektórych dolegliwościach pewnie szybciej by przyniósł ulgę.

Ciężko więc porównać, chociażby w tej wąskiej kategorii, kto sprawdza się w tej tematyce lepiej. Każdy ma swoje wady i zalety, i tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych poglądów, przekonań ale też i upodobań zależeć będzie do kogo skierujemy swe kroki. Mamy to szczęście, że dziś jest tak ogromny wybór specjalistów, spośród których możemy znaleźć tego, najlepiej odpowiadającego naszym oczekiwaniom.

Właśnie dlatego uniwersalność zawodu dla każdej z płci jest tutaj znakomitym postępem czasu.

Zawody dla kobiet i mężczyzn
Przewiń na górę